Агроіндрустрія України

Уряд закликає бізнес долучатися до відновлення України

Уряд закликає бізнес долучатися до відновлення України
362115 ПЕРЕГЛЯДІВ

За словами Юлії Свириденко, завдання Уряду та дипломатичних представників України у різних країнах світу сьогодні —  посилювати діалог з міжнародними партнерами та мотивувати бізнес долучатися до відновлення України. Вона додала, що у  діалозі з партнерами важливо наголошувати на важливості приватного бізнесу, розвитку підприємництва, реалізації інфраструктурних проєктів, розвитку виробництва в Україні.

Про це  Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України заявила під час конференції з українськими послами під керівництвом Президента Володимира Зеленського, яка відбулася в Ужгороді 3 серпня, повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Зазначається, що мета конференції — обговорити, як розповідати світу про важливі чинники для економічного відновлення України.

«Україна заслуговує на підтримку прискореного економічного розвитку, зокрема, і через доступ до зовнішніх ринків. Тому з боку дипломатичних кіл необхідно заохочувати партнерів інвестувати у нашу державу та сприяти відкриттю ринків. Ми поставили перед собою амбітну мету – за десять років стати постачальником продовольства для 600 мільйонів людей у світі, надійним джерелом зеленої енергії в Європі, найбільшим будівельним майданчиком Європи та реалізувати інші проєкти. Для цього ми маємо конкретні реформи і програми, а також стратегії розвитку багатьох міжнародних компаній», — наголосила Юлія Свириденко.

Також політикиня звернула увагу на фінансові потреби розвитку економіки, які визначені у звіті Світового банку RDNA2. Так, програма підтримки підприємств приватного сектору на цей рік має загальну суму проєктів в розмірі $4091 млн. Наразі донорами профінансовано $532 млн.

За словами Міністра економіки, найбільше потрібна грантова допомога від урядів безпосередньо Україні або грантова допомога міжнародним фінансовим інституціям на цілі, які визначені у звіті Світового банку.

Окрім цього, Юлія Свириденко акцентувала, що активна дипломатична підтримка потрібна у сфері торгівлі, зокрема, на прикладах країн Європейського Союзу, Канади, Великої Британії, Туреччини, ОАЄ, країн Тихоокеанської угоди. Зокрема, йшлося про оновлення угод про вільну торгівлю, партнерство у цифровій сфері та посилення двостороннього економічного партнерства.

Окремо на заході обговорили гуманітарне розмінування українських територій. Наразі 174 тис. кв км України потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами, тобто третина території потребує нетехнічного обстеження. Україна не має достатньо ресурсів для швидкого очищення землі, тому потрібна підтримка міжнародних партнерів зі спецтехнікою для розмінування, навчанням саперів та фінансуванням.

До кінця року Уряд планує  ухвалить Національну стратегію протимінної діяльності, яка деталізує кроки щодо швидкого повернення землі у користування.

Раніше Міністерство економіки заявило, що Україна зосереджується на побудові партнерства з основними стейкхолдерами – Європейським Союзом, Європейською комісією, країнами G7, щоб залучити додаткове фінансування в ключові сектори, адже $50 млрд на чотири роки не покриють потреби України на реконструкцію та відновлення. 

Тоді Юлія Свириденко зустрілась з делегацією Європейського Союзу для спільної роботи над Планом України. У ході візиту делегація ЄС та Уряд працюватимуть над деталізацією та уточненнями структури Плану, його окремих положень та специфіки секторальних стратегій.

© 2020 agroindustry.info

Мої відео