Внутрішній дворик Молодіжного центру перетворять на літній кінотеатр
Використати простір внутрішнього двору Чернігівського обласного молодіжного центру допомогли розроблення концепції ГО "Еко Місто" Літній кінотеатр, лекторій, міська ферма, подіум, міні-сцена, майданчик для заняття йогою і безліч інших сценаріїв. «Спершу проєкт планувався, як молодіжний обмін молоді з України та Німеччини, але, у звя’зку з пандемією COVID-19, ми повністю перейшли у дигітальний формат», –розповів менеджер проєкту Сергій Забара – «основними заходами стали вебінари, онлайн конференції та відео-екскурсії креативними публічними просторами».
Для того аби створити задумане швидше, та оригінальніше було залучено місцян. «Ми використовували онлайн опитування, анкетування різної цільової аудиторії, працювали на тематичних воркшопах та розробили SWOT-аналіз для декількох сценаріїв розвитку дворику разом з майбутніми користувачами. Сподіваємося, що наш приклад надихне молодь брати на себе відповідальність і працювати з іншими публічними просторами, долучаючи до цього широку аудиторію з числа місцевих мешканців. Співучасне проектування і залучення цільової аудиторії на всіх етапах реконструкції має стати звичною практикою в Чернігові і Україні», – наголосив керівник ГО «Еко Місто» Сергій Безбородько.
Один з авторів концепції, Дмитро Караулов зазначив, що під час розробки команда керувалася світовими урбаністичними стандартами: сталість, екологічність, мобільність, багатофункціональність і повага до історії. «Ми запропонували зонувати простір, а також використовувати модульні меблі, які можуть трансформуватися і змінювати місце в залежності від заходу. Всі конструкції прості, їх можна виготовити самостійно, як це робили ми на наших заняттях в ході проекту».
Учасниця проєкту, ландшафтна дизайнерка, Маргарита Лазаревич зазначила: «Більша частина двору вкрита асфальтом. В нас не було достатньо простору, щоб висаджувати рослини, тому ми передбачили контейнерне озеленення. Ми надавали перевагу багаторічним невибагливим рослинам, вони непогано зимують навіть у контейнерах. Ми обрали: дерен, спірею, вейгелу, яка буде дуже гарно квітувати, – і створюватимемо з цих рослин композиції». Тактичний урбанізм і «теорія малих справ» стали наскрізною тематикою молодіжного обміну. Концепція — це ще один крок до активації внутрішнього двору колишнього кінотеатру ім. Щорса давши йому нове життя.